استیم چیست ؟

قبل از آشنایی با steam بهتر است شرکت ولو(Valve) را بشناسید ، شرکت ولو توسط دو نفر از کارمندان سابق و قدیمی مایکرو سافت به نام های گیب نیوئل و مایک هرینگتون تاسیس گردید، این شرکت باارائه بازی هایی همچون روزشکست ،نیمه جان half life ،کانتر استرایک Counter Strike و…. شهرت جهانی پیدا کردو در سال ۲۰۰۲ ابتدا شرکت ولو (Valve) فروشگاهی اینترنتی جهت ارائه بازی به اسم Steam راه اندازی می کند ، که در ابتدا منبعی جهت خرید بازی های اینترنتی برای گیمر ها بود.

استیم,گیفت کارت استیم,steam,خرید گیفت کارت استیم,خرید گیفت کارت Steam,گیفت کارت Steam

هم اکنون استیم(Steam) یک شبکه ای بسیار وسیع برای طرفداران بازی های آنلاین است، دراین شبکه امکاناتی همچون داشبورد اختصاصی مربوط به بازیکن و همچنین قابلیت هایی مانند Achievement,Anti cheat و….. را دارا می باشد.و خیلی از شرکت های سازنده بازی قرارداد هایشان را با استیم تنظیم می کنند و Steam هم قوانین و مقررات خود را دارد که یکی از شرایط آن کم کردن تدریجی قیمت بازی ها از سوی سازنده است، شرکت های بزرگی همچون سگا،راک استار،یوبی سافت و…… طرف قرارداد های این شرکت هستند.

استیم,گیفت کارت استیم,steam,خرید گیفت کارت استیم,خرید گیفت کارت Steam,گیفت کارت Steam

مزایای استیم(Steam):

گیمر های حرفه ای دنیای ایکس باکس و پلی استیشن  بهتر می توانند مزایای هرکدام را به نسبت هم بیان کنندچرا که تا زمانیکه مثایسه انجام نشوند نمیتوان نظر داد، اما یکسری خدمات Steam ، باعث منحصر به فرد شدن آن شده است بعنوان مثال شما اگر از Steam بازی دانلود کنید دیگر نیازی به آپدیت آنچنانی آن بازی را نداریدو اگر آپدیتی بازی داشته باشد بدون اینکه شما متوجه بشیدآپدیت را انجام میدهد و دیگر نیازی به گشتن و پیدا کردن آپدیت آن بازی در اینترنت را ندارید. ویا اگر دوست شما از یک مکان دیگر به سروری در یک بازی متصل باشد شما به راحتی میتوانید سرور او را پیدا می کنید و در آنجا جوین می شوید و با هم بازی می کنید.در صورت داشتن بازی اروجینال در اکانت خود می توانید با دوستان خود چت کنید.

استیم یک آنتی چیت و آنتی هک بسیار قوی را دارا می باشد که اگر بازیکنی برای ثانیه هایی اقدام به هک و یا چیت کند استیم بلافاصله آی پی آن شخص را بلاک می کند با عضویت در انجمن استیم انتخابهایتان برای بازی بسیار بسیار راحتتر می شود چرا که خود steam به بازی ها امتیاز می دهدو همچنین دمو های بازی ها را در اختیار شما قرار می دهد تا متوجه آن شوید که فلان بازی در چه سبک بازی می باشد که آیا شما آن را پسند می کنید یا خیر….؟ استیم هرچندوقت یکبار بازی هایی بصورت رایگان در اختیار گیمر ها قرار میگیرد واین اتفاق بیشتر اوقات درایام تعطیلات خارج اتفاق می افتدو گاهی اوقات برروی بازی ها تخفیف های بسیار بالا می زند،سرویس Steam clouds این امکان را به شما می دهد تا از اطلاعات خود بک بگیرید سیو ها ، تنظیمات و……. را در آن فضا ذخیره کنیدو میتوانید اطلاعات خود را بر روی یک سیستم دیگر داشته باشید.

کاربران عزیزی که نیاز به اطلاعات در خصوص نحوه ساختن اکانت و ردیم کردن گیفت کارت استیم را دارند بر روی اینجا کلیک کنند و از آپارات آموزش ویدئویی را تماشا کنند ویا برروی اینجا کلیک کنند و همان آموزش را با کیفیتی تقریبا بهتر از یوتیوب تماشا کنند.

نوشته شده توسط گروه گیفت استار