پو کمن گو چیست ؟


پو کمن گو ,پوکمن گو, پوکمن گو چیست, بازی پوکمن گو,بازی pokemon go

بازی رایگان پوک من گو  براساس مکان (GPS) واقعیت افزوده(نوعی تکنولوژی) توسط کمپانی نیانتک( Niantic) ارائه شده و  کمپانی پوکمن در جولای ۲۰۱۶ بر روی اپ استور(ای او اس) و گوگل پلی(اندروید) انتشار داده است.

بازی به این صورت که به بازیکن اجازه تصرف و جنگیدن با یکسری موجودات به نام پوکمون که در دنیای واقعی در اطراف شما وجود دارندرا دهد،که این کار را شما با جی پی اس گوشی (GPS) و دوربین گوشی انجام می دهید شما همان طور که در خیابان راه می روید ممکن است POKEMON پوک مون پیدا کنید که در نسخه های بعد از آن(پو کمن گو پلاس) به صورت بلوتوث به شما هشدار داده می شود که در نزدیکی شما پوکمن وجود دارد.

این بازی پس از انتشار ، یکی از پرطرفدارترین بازی ها شد به طوریکه رکورد بازی کندی کراش ساگا را درایالات متحده آمریکا را رد کردکه بخشی از سهام آن را نینتندو دارای آن بود از ان خود کرد،این بازی ازلحاظ سلامت روحی و جسمانی از سوی متخصصان پزشکی مورد تقدیر قرار گرفت، اما از سوی دیگر برخی چالش هارا به خودجلب کرد مبنی برآنکه این بازی باعث بالا رفتن تصادفات و مزاحمت هایی در مکان های عمومی را خواهد داشت.

به طوریکه در یکی از کانال ها نقل زیر مشاهد می شود

مردم دیوانه شدن! این بازی جدیده با نقشه های واقعی گوگل کار می کنه. ملت دزد رفتن دیدن کجاها جونورهای قوی و باارزش هستن رفتن همونجا کمین کردن که وقتی پلیرهای بدبخت میان بگیرنشون جیب شونو بزنن و اموال شونو ببرن و سرشونو ببرن! شانس آوردیم تو ایران کسی پوکمون موکمون حالیش نیس. اگه نه….
اگه نه احتمالا دقیقا همین اتفاق می افتاد. چی؟ آها سانسور کنم؟ باشه… اگه نه احتمالا مردم می‌رفتن با گل و شیرینی  منتظر گیمرا می‌موندن تا برسن بهشون خسته نباشید بگن و ازشون استقبال کنن.

نوشته شده توسط گروه گیفت استار (خرید گیفت کارت اپل )