توضیحات کامل در مورد جیلبریک

 

جیلبریک ios 9.3,جیلبریک چیست,جیلبریک ios 9.3 jailbreak

جیلبریک این امکان را به شما می دهد که به فایل های سیستمی دستگاه خود دسترسی داشته باشید.

جیلبریک از تعداد بسیار زیادی توییک تشکیل شده است که روز به روز به تعداد آنها اضافه میشود و امکانات متنوعی را به همراه می آورد.

از جمله این امکانات میتوان به تغییر ظاهر سیستم عامل و نصب بسیاری از تم های متفاوت و زیبا، اضافه کردن امکاناتی که بر روی آی دیوایس های اپل به صورت کامل موجود نیستند ( بلوتوث و … ) اشاره کرد.

تا امروز جیلبریک ios 9.3 که آخرین نسخه می باشد، منتشر شده است.

پس از جیلبریک چه تغییر در دیوایس رخ میدهد؟

پس از جیلبریک هیچ تغییر خاصی رخ نخواهد داد و در ظاهر دیوایس شما هیچ تغییر خواصی دیده نخواهد شد، غیر از نصب شدن برنامه ای به نام سیدیا (Cydia)

چگونه جیلبریک کنیم,جیلبریک گوشی اپل,جیلبریک آیپد

سیدیا چیست؟

سیدیا نرم افزاریست که پس از جیلبریک در دیوایس شما نصب خواهد شد و دریچه ای بر روی تمامی توییک ها و امکاناتی که افراد توسعه دهنده و هکرها آنها را درست کرده اند می باشد.

توییک چیست ؟

توییک ها همان برنامه ها و تم هایی هستند که شما میبایست آنها را دانلود و نصب کنید تا تغییر مورد نظر را در دیوایس خود مشاهده فرمایید.

ضررهای جیلبریک ؟

اگر شما دیوایستان را جیلبریک کنید، دیگر نمیتوانید آپدیت iOS را به صورت اتوماتیک از خود دیوایس انجام دهید و اگر بخواهید دیوایستان را آپدیت کنید، باید آنرا از طریق نرم افزار آیتونز کامپیوتر که در مقالات قبل راجب آن توضیح داده ایم، ریستور و سپس آپدیت کنید.

افزایش مصرف باتری ؟

این مورد به طور حتمی نیست و شما تغییر آشکاری را مشاهده نخواهید کرد. اما ممکن است توییکهایی نصب کنید که آنها باعث این افزایش مصرف بشوند. البته بازهم به دیوایس و نوع استفاده ی شما بستگی دارد.
برای اینکه جیلبریک کردن به دیوایس شما آسیب نزند
موارد زیر را رعایت کنید :
از نصب تعداد زیادی توییک بپرهیزید.
توییکهایی که نمیشناسید و در سورسهای غیر معتبری هستند، نصب نکنید.
توییکهای خود را تنها از سورس های مطمئن نصب کنید. هنگامی یک توییک درحال نصب است، از سیدیا خارج نشوید.
قبل از وارد شدن به سیدیا، مالتی تسکینگ خود را خالی کنید.
دوستان توجه داشته باشید که بعد از جیلبریک کردن گوشی، اگر به هر دلیلی پشیمون شدید میتونید به حالت اول برگردید  برای برگشت به حالت اول باید گوشیتون رو از طریق آیتونز ریستور کنید.

در مقاله بعدی از سری مقالات گیفت استار حتما خدمت کاربران عزیز ارائه خواهد شد.