توضیحات کامل در مورد جيلبريک

 

جيلبريک ios 9.3,جيلبريک چیست,جيلبريک ios 9.3 jailbreak

جيلبريک این امکان را به شما می دهد که به فایل های سیستمی دستگاه خود دسترسی داشته باشید.

جيلبريک از تعداد بسیار زیادی توییك تشکیل شده است که روز به روز به تعداد آنها اضافه میشود و امکانات متنوعی را به همراه می آورد.

از جمله این امکانات میتوان به تغییر ظاهر سیستم عامل و نصب بسیاری از تم های متفاوت و زیبا، اضافه کردن امکاناتی که بر روی آی دیوایس های اپل به صورت کامل موجود نیستند ( بلوتوث و … ) اشاره كرد.

تا امروز جيلبريک ios 9.3 که آخرین نسخه می باشد، منتشر شده است.

پس از جيلبريک چه تغییر در دیوایس رخ میدهد؟

پس از جيلبريک هیچ تغییر خاصی رخ نخواهد داد و در ظاهر دیوایس شما هیچ تغییر خواصی دیده نخواهد شد، غیر از نصب شدن برنامه ای به نام سیدیا (Cydia)

چگونه جيلبريک کنیم,جيلبريک گوشی اپل,جيلبريک آیپد

سيديا چيست؟

سیدیا نرم افزاریست که پس از جيلبريک در دیوایس شما نصب خواهد شد و دریچه ای بر روی تمامی توییك ها و امکاناتی که افراد توسعه دهنده و هكرها آنها را درست کرده اند می باشد.

توييك چيست ؟

توییك ها همان برنامه ها و تم هایی هستند که شما میبایست آنها را دانلود و نصب کنید تا تغییر مورد نظر را در دیوایس خود مشاهده فرمایید.

ضررهاي جيلبريک ؟

اگر شما دیوایستان را جیلبریک کنید، دیگر نمیتوانید آپدیت iOS را به صورت اتوماتیك از خود دیوایس انجام دهید و اگر بخواهید دیوایستان را آپدیت کنید، باید آنرا از طریق نرم افزار آیتونز کامپیوتر که در مقالات قبل راجب آن توضیح داده ایم، ریستور و سپس آپدیت کنید.

افزايش مصرف باتري ؟

این مورد به طور حتمی نیست و شما تغییر آشکاری را مشاهده نخواهید کرد. اما ممکن است توییکهایی نصب کنید که آنها باعث این افزایش مصرف بشوند. البته بازهم به دیوایس و نوع استفاده ی شما بستگی دارد.
برای اینکه جیلبریک کردن به دیوایس شما آسیب نزند
موارد زیر را رعایت کنید :
از نصب تعداد زیادی توییك بپرهیزید.
توییکهایی که نمیشناسید و در سورسهای غیر معتبری هستند، نصب نکنید.
توییکهای خود را تنها از سورس های مطمئن نصب کنید. هنگامی یك توییك درحال نصب است، از سیدیا خارج نشوید.
قبل از وارد شدن به سیدیا، مالتی تسکینگ خود را خالی کنید.
دوستان توجه داشته باشيد كه بعد از جيلبريک كردن گوشي، اگر به هر دليلي پشيمون شديد ميتونيد به حالت اول برگرديد  براي برگشت به حالت اول بايد گوشيتون رو از طريق آيتونز ريستور کنید.

در مقاله بعدی از سری مقالات گیفت استار حتما خدمت کاربران عزیز ارائه خواهد شد.

امتیاز ما
لطفا به این مطلب رای دهید
[ رای ها : 4 امتیاز : 5 ]