خلاصه ای از امکانات پلی استیشن در ورژن جدید ۴٫۵۰

 

ورژن جدید پلی استیشن

 

ورژن جدید پلی استیشن ، شرکت سونی جدیدا یک سری اطلاعات درباره قابلیت های جدید پلی استیشن نسخه ۴٫۵۰ برای کنسول های خانگی اضافه کند.
این update جدید امکان پشتیبانی از هارد اکسترنال “External Hard Drive” را دارد و به راحتی میتوان هارد اکسترنال خود را از طریق کابل USB به کنسول دستگاه وصل کنید تا به وسیله دستگاه شناسایی شود.

همانطور که در سایت پلی استیشن گفته شده است که هارد دیسک خارجی تا فضای ۸ ترابایت پیشتیبانی می کند و میتوان به راحتی به صورت مستقیم بازی ها را بر روی فضای هارد خارجی دانلود و نصب کنید.

این امکانات از خیلی وقت پیش برای کنسول بازی ایکس باکس فراهم بود و این امکانات توسط کاربران سونی درخواست شده است و دیگر نیازی به تعویض هارد در داخل دستگاه نیست.

ولی باید منتظر زمان منتشر شدن آپدیت جدید باشیم تا ببینیم برای شناسایی هارد اکسترنال توسط کنسول بازی نیاز به فرمت دارد یا به صورت پیش فرض شناسایی می شود.

 

یکی دیگر از امکاناتی که دارد ، میتوان به صورت دلخواه عکس برای پس زمینه انتخاب و تنظیم کرد ، همینطور میتوان هنگام بازی کردن از صحنه های بازی عکس گرفت و برای پس زمینه تنظیم کرد.
یکی دیگر از امکانات ، همه تصاویر میتوان در Share Factory بیشتر شخصی سازی شود.

 

منوی دسترسی سریع با نگه داشتن دکمه پی اس “PS” بر روی دوال شاک ۴ فعال می شود ، برای تغیرات دسترسی بهتر و راحت تری دارد. ضمناً منوی سریع خیلی فضای صفحه را آزاد تر کرده است.

 

در قسمت اطلاعات “Notifications” هم سادهسازی شده و در حال حاضر یک منو دارد که تمامی بخش های اخطار دانلودها، بازی ها و آپلودها را پوشش می دهد و همینطور قابلیت ارسال نظرات کاربران به صورت مستقیم در Activity Feed هم اضافه شده است.