با کنترل سنتر جدید IOS 10 آشنا شوید

در ورژن های قبلی IOS کنترل سنتر محدودتر بود. شما فقط قابلیت های روشن و خاموش کردن ابزار های محدودی مانند : Wi-Fi ، بلوتوث ، و چیز های دیگر مثل کنترل موسیقی از بخش موسیقی در دسترس داشتید.

با IOS 10 سه پنل مختلف در کنترل سنتر وجود دارد که هر کدام برای اهداف مختلفی در نظر گرفته شده اند.

The Main Panel

کنترل سنتر,IOS 10

شما همچنان برای بازکردن کنترل پنل باید از پایین گوشی به بالا سوایپ کنید به عبارت دیگر انگشت خود را از پایین به بالا بکشید. در پنل اول کلید های میانبری برای حالت پرواز، Wi-Fi، بلوتوث، مزاحم نشوید و قفل چرخش دسنگاه IOS در قسمت بالایی آن قرار گرفته است.

تنظیم کننده نور، AirPlay، AirDrop، در قیمت میانی قرار گرفته اند.

در قسمت پایینی آن کلیدهای میانبری برای اپ های حیاتی مانند: روشن کردن چراغ قوه، تنظیم تایمر، ماشین حساب و دوربین قرار داده شده است.

امکان جدید دیگری که در IOS 10 به کنترل سنتر اضافه شده است قابلیت استفاده از 3D Touch در آن است. با فشردن هر قسمت از کنترل پنل امکانات دیگری در اختیار کاربر قرار میگیرد.

کنترل سنتر

کنترل سنتر,IOS 10

وقتی در پنل اصلی هستید با سوایپ کردن ار چپ به راست می توانید به بخش موسیقی دسترسی پیدا کنید. برای تمامی کارهای مدیا دستگاه خود مانند : تماشای ویدئو، گوش دادن موسیقی و یا پادکست از این بخش میتوانید تمامی این اعمال را کنترل کنید.

Home (Kit) Panel

کنترل سنتر,IOS 10

برای آن دسته از افرادی است که از دستگاه اپلی خود از امکان Apple Home Kit استفاده میکنند. حالا میتوانند دسترسی سریع از طریق کنترل سنتر به این بخش داشته باشند.

منبع :Cnet

 

گرد آوری توسط گروه گیفت استار (خرید گیفت کارت اپل گیفت کارت آیتونز گیفت کارت پلی استیشن و….. )

امتیاز ما
لطفا به این مطلب رای دهید
[ رای ها : 9 امتیاز : 4.1 ]