ارورهای آیتونز هنگام شارژ گیفت کارت:

ارورهای ایتونز,ارورهای ایتونزویندوز, ارورهای ایتونز اپل
بعضی از کاربران محترم , ممکن است هنگام وارد کردن یا همان ردیم کردن گیفت کارت آیتونز با خطاهای مختلف مواجه شوند که گروه گیفت استار به صورت کامل علت این ارورهای آیتونز رو مطرح می کند.

 

ارورهای آیتونز شامل چند بخش می باشد که بصورت گروهی برای شما بیان خواهیم کرد.

ارورهای آیتونز2,ارورهای آیتونزآیفن, ارورهای آیتونز آی پد

۱- ارورهای آیتونز (خطای) صحیح نبودن کد گیفت کارت آیتونز:

اولین ارور که در ارورهای آیتونز معروف می باشد این هست،اگر خطای the code entered is not valid را هنگام شارژ اپل آیدی خود با گیفت کارت آیتونز دریافت کردید برای این است که کدی که وارد کرده اید اشتباه است که دلایل مختلفی برای این خطا دارد مثلا تایپ کردن اشتباه کد گیفت کارت آیتونز یا فروشنده گیفت کارت کد اشتباه از روی اسکن کارت آیتونز به شما تحویل داده باشد.

در این مواقع حتما دقت کنید که زمانی که اقدام به وارد کردن گیفت کارت می کنید به دقت کد گیفت کارت را تایپ کنید و از کپی کرن خودداری کنید و همینطور دقت کنید که در کد space وارد نشود.

چون اگر یک زمانی کد گیفت کارت را کپی کنید امکان این که space به کد گیفت کارت اضافه شود زیاد است.
در ضمن توجه کنید که برای وارد کردن گیفت کارت آیتونز وارد کردن حروف های بزرگ و کوچک حساس نیست.

برای اطلاع از آخرین اخبار سایت گیفت استار و دریافت قیمت ها و تخفیف های فروشگاه، به کانال تلگرام گیفت استار بپیوندید.

۲- ارور (خطای) غیر قابل استفاده بودن کد گیفت کارت:

خطای the code has already been redeemed  در آیتونز در زمان استفاده از کد گیفت کارت آیتونز به این معنا است که قبلا این گیفت کارت مصرف شده است و یا اینکه شما چندین بار به دلیل اختلال در شبکه اینترنت روی دکمه Redeem  کلیک کرده اید و یکبار در اکانت شما این گفت آیتونز شارژ شده و برای بارهای بعدی این پیام ره به شما میدهد.

بهتر است قبل از اینکه به فروشنده گیفت کارتتان تماس بگیرید یکبار از اکانت خود خارج شوید و دوباره وارد شوید و میزان اعتبار خود را بررسی کنید. اگر اعتبار به اکانت شما اضافه نشده است با فروشنده گیفت کارت خود تماس بگیرید.

۳-قطع بودن سرویس ردیم کد در آیتونز:

خطای ۱۰۰۰۲٫ Code redemption is temporarily unavaliable  این خطا به این معناست که سرویس شارژ اپل آیدی از طریق گیفت کارت بصورت موقت غیر فعال است و میتوانید مجدد بعدا تلاش کنید.

این خطا ممکن است به دلیل آپدیت شدن اپل به وجود آید و دقایقی بعد برطرف خواهد شد.

۴- ارور (خطای) اکتیو و فعال نبودن کد گیفت کارت:

خطای The Code you entered has not been properly activated .for assistance, please contact itunes store support به این معناست که کدی که خریده اید از فروشگاه گیفت کارت در سیستم اپل رجیستر و اکتیو، فعال نشده است.

به عبارتی کد این گیفت کارت توسط کارمندان شرکت اپل اسکن نشده است که توسط شرکت اپل قابل شناسایی نیست. برای این مشکل باید درخواست تعویض کارت دهید

۵- ارور (خطای ) کشور اپل آیدی و گیفت کارت:

ارورهای آیتونز,ارورهای آیتونز هنگام شارژ گیفت کارت,ارورهای آیتونز در مک

 

خطای cannot connect to itunes یا خطای ۱۰۰۹ آیتونز یا خطای purchase failed
Billing server not responding. please try again later این خطاها در برخی از زمان ها به دلیل تحریم های آیتونز علیه ایران به وجود می آید که یکی از این راه ها  استفاده از سرویس وی***پی**ان* یا آی پی خارج از ایران برای دورزدن تحریم ها است.

با استفاده از این روش میتوان به فروشگاه استور مراجعه کرده و برنامه موردنظر را دانلود کرده و سپس وی ***پی ***ان ***را خاموش و دانلود را مجددا ادامه دهید.

سرویس هایی نظیر : L2TP، IPSec، PPTP، IKEV2 ازجمله سرویس های پیش فرض IOS می باشد.

روش دیگر قطع ارتباط اپل آیدی با دستگاه می باشد، با خارج شدن از اپل آیدی از آیفن و ایپد و.. اپل نمیتواند اطلاعات را چک کند.

برای انجام این کار ابتدا باید وارد منواصلی وارد setting شده وسپس گزینه APP store & itunes انتخاب و گزینه sign out را بزنید.

نکته: با انجام این کار هیچگونه از اطلاعات داخل دستگاه پاک نخواهد شد و تنها در زمانی که قصد استفاده از app store   برای اپدیت یا دانلود را داشته باشید باید مجددا اپل آیدی و رمز عبور را وارد کنید.

نکته: ارورهای آیتونز هر کدام کدی دارند که با وارد کردن آن کد در گوگل براحتی میتوانید علت آن را متوجه شوید.

 

۶-گروه ارورهای آیتونز زیر۱۰۰:

 • ERROR 1 – این خطا معمولا زمانی که ما درحال دانگیرید به ورژن های پایین تر هستیم ( دانگرید از IOS5 به IOS4)  رخ می دهد که دراین حالت دیوایس به ریکاوری مد میرود.

برای رفع این مشکل میتوان از طربق برنامه هایی همچون Fix Recovery  و  Tiny Umbrellaو یا هر برنامه ای که بتواند دیوایس را از ریکاوری خارج کند استفاده کرد.

گاهی این خطا به این علت رخ می دهد که از ورژن قدیمی iTunes استفاده می شود که  باید ان را به اخرین نسخه ارتقا دهید.

 • ERROR 6 : این خطا درهنگام دانگرید یا ریستور رخ می دهد که میتوان با restart کردن سیستم این مشکل را رفع کرد در صورت بروز مجدد این خطا، محل پورت USB را که دیوایس خود را به آن متصل کردید تعویض شود.
 • ERROR 9 : بعد از فچ شدن ASR، اعتبار SHA بطور خودکار تغییر میکند که همانند خطا کد۶ مک یا ویندوز باید Restart شود.
 • ERROR 10 : این خطا زمانی رخ می دهد که دیوایس نمیتواند عمل بوت شدن را انجام دهد که برای حل این مشکل باید دستگاه مجددا ( ریستور) Restore شود.
 • ERROR  ۱۱  : معمولا در هنگام ریستور کردن و اجرا کردن فایل زیپ فریمور این پیغام نشان داده میشود که به معنی این است که فایل فریمور(Firmware) مشکلی دارد ویا ناقص دانلود شده است که فایل آن باید مجدد دانلود گردد.
 • ERROR 13 : زمانی که قصد دارید دیوایس خود را به یک فریمویر Beta یا ویندوز ریستور کنیم، بطور مثال: قصد نصب ios4 بتا، با آیتونز در ویندوز داشته باشیم( این قابلیت توسط اپل مسدود شده است و فقط با مکینتاش امکان پذیر است) این خطا رخ می دهد که برای رفع آن باید نیاز به یک اکانت دو لوپر، و با استفاده از مک اقدام به ریستور کنید، از طرفی ممکن است بتوان با تغیر پورت Usb و یا ReStart کردن سیستم و یا آپدیت ایتونز مشکل را برطرف کرد.
 • ERROR 14 : این خطا ممکن است  به دلیل استفاده از firmware های غیر معتبر از فایل کاستوم فریمور و یا کوچک بودن اندازه پارتیشن root file-system در ram disk باشد که دیوایس در حالت بوت و یا آرم اپل گیر میکند که برای رفع آن میتوان به چند روش اقدام کرد:

استفاده از برنامه هایی مانند Tiny Umbrella.

مشکل در محل اتصال USB.

آپدیت ورژن beta از Restore Mode.

restart کردن مک یا ویندوز.

 • Error 17: دستگاه نمیتواند لوگو اپل را نمایش بدهد و پیغام خطای One or more of the nand0/nor0 flash images were missing from the IPSW را می دهد.که به معنیاشکال داشتن فایل فریمویر است که یکی از فایل های فلش از IPSW حذف شده است و باید فایل فریمویر دیگری را دانلود کرد.
 • ERROR 18 : زمانی که Media library روی دستگاه قادر به تغییر با آپدیت نباشد رخ می دهد که برای رفع آن آیتونز را باید به آخرین ورژن موجود آپدیت و دستگاه را Restore شود.
 • ERROR 20 : این خطا معمولا درهنگام ریستور به کاستوم فریمور رخ میدهد که دراین هنگام می بایست فایروال و آنتی ویروس غیرفعال شود و دیوایس را به حالت DFU Mode برده شود و مجددا ریستور شود. گاهی نیز ممکن است تداخل با نرم افزارهای امنیتی کامپیوتر در بروز این خطا دخیل باشد.
 • :ERROR 21 این خطا به هنگام استفاده از فریمور های غیرمعتبر و استفاده از سرورهای Souris برای Restore کردن IOS5 بر روی دستگاههایی باچیپ A5 بعد می باشد که باعث بوت نشدن دستگاه میشود که برای حل آن باید ابتدا دیوایس خود را ریبوت کرده و دیوایس را به حالت Dfu Mode  برده شود. درصورتی که مجددا پیغام خطا نشان داده شود باید دکمه پاور و هوم(POWER+ HOME) باهم نگه داشته شود تا دستگاه باردیگر ریبوت شود ومجدد به حالت DFU برده شود و سپس ریستور کنید. استفاده از آپدیت کردن فریمور بتا بدون فعال سازی UDID روش دیگری برای رفع این خطا می باشد.
 • ERROR 23 : اگر با جابجایی پورت Usb مشکل خطا برطرف نگردد ممکن است به علت یکی از عوامل زیر باشد:
 1. بر اثر اشکال سخت افرازی دستگاه آپدیت یا ریستور نمی شود.
 2. درحالت نرم افزاری باید مرورگر پیش فرض انتخاب شود.
 3. قطعه ای که باعث ارتباط با اینترنت می شود را بررسی و باتری تعویض گردد.
 4. ممکن است خطا در پردازنده یا حافظه فلش باشد.
 5. مادر برد ابخوردگی داشته باشد که باید تمیز گردد.
 • ERROR 26 : فایل فریمور( ورژن NOR) مشکل دارد و باید از یک فایل دیگر فریمور استفاده کرد ویا مقادیر و متغیرها در Ram Disk نادرست می باشد.
 • ERROR 28 : این خطا مرتبط با سخت افزار می باشد که میتواند مشکل از اتصال کانکتور usb باشد که باید تعویض گردد. روش دیگر خاموش کردن دستگاه تا چندروز است یا درحدود نیم ساعت باتری را از دستگاه جدا ومجددا اقدام به ریستور کنید اگر مجددا پیغام نشان داده شود حافظه دستگاه ایراد دارد و درصورت امکان به فروشنده مرجوع شود.
 • ERROR 29 : اگر با تعویض کابل ویا جابه جایی پورت USb مشکل برطرف نگردید ممکن است با تعویض باتری مشکل رفع گردد.
 • ERROR 31 : زمانی که دستگاه به علت خراب بودن فایل IPSW یا ایتونز در حالت DFU قرار میگیرد که با هر بار ریست دستگاه این پیغام نمایش داده میشود که میتوان ان را حالت DFU loop نامید.
 • ERROR 34 : این خطا معمولا درهنگام دانلود موزیک ، بازی و یا هر برنامه دیگری از I tunes رخ می دهد که نمایانگر این است که درایوی که فایل های دانلود شده در ان جا قرارمی گیرد پرشده است که برای رفع آن باید درایور دیگری را انتخاب کنیم.
 • ERROR 35 : معمولا در هنگام دانلود از I tunes رخ می دهد که باید مجددا فایل را دانلود کرد.
 • ERROR 37 : به علت تداخل با نرم افزارهای امنیتی رخ می دهد که برای رفع آن می بایست انتی ویروس و فایروال را غیر فعال کرد.
 • ERROR 40: این ارور در حین اکتیویت کردن با Sn0wbreeze 2.0.1 ظاهر میشود که در Sn0wbreeze 2.0.1 این خطا رفع شده است.

در اینجا آموزش رفع ارورهای آیتونز به پایان رسید.این پست یعنی ارورهای آیتونز در روزهای بعد حتما آپدیت و تکمیل تر خواهد شد.

برای خرید اپل آیدی آمریکا وریفای شده به فروشگاه گیفت استار به نشانی آدرس سایت http://www.giftstar.ir مراجعه فرمایید.

ارورهای آیتونز,ارور شارژ,ارور شارژ گیفت کارت,ارور شارژ آیتونز